Přejít k hlavnímu obsahu

Homeopatie - Eliška Grazová

Hledat
Domovská stránka
  

KLASICKÁ HOMEOPATIE

SYNONYMA: KENTIÁNSKÁ HOMEOPATIE, KLASICKÁ HOMEOPATIE, CENTRÁLNÍ PŘEDEPSÁNÍ, ESENCIÁLNÍ PŘEDEPSÁNÍ,

KONSTITUČNÍ  předepsání se v nejvyšší možné míře bere v úvahu celý člověk a léčba probíhá na všech úrovních - fyzické, mentální a emocionální.  Poučka ,, léčte člověka, ne nemoc,, platí pro tuto metodu víc, než pro kteroukoliv jinou.

Konstituční přístup je nesmírně žádoucí u chronických funkčních poruch, kde jsou dobře definované mentálně emocionální a generální symptomy. Tam lze zahrnout široké spektrum pacientů s  poruchami, jako jsou alergie, zažívací obtíže, nespavost, migrény, menstruální a menopauzální potíže, poruchy chování a emoční nevyrovnanost, atd., atd...

Ian Watson, Průvodce metodami HOMEOPATICKÉ léčby.

V klasické homeopatii říkáme, že neléčime nemoc v člověku, ale člověka v nemoci. Homeopat klasické homeopatie se vždy zabývá celou osobností daného člověka, pak je název nemoci či diagnózy až druhotnou záležitosti. Právě homeopatie dovede často pomoci tam, kde jiné léčebné metody selhávají. Homeopatie je šetrná k dětem i starším lidem, a je bez chemické zátěže.

U dospělých je přirozený obraz nemoci někdy zkreslený minulými emočními traumaty a nadměrným užívání drog, hormonální léčbou, pak nevystačíme  s  jedním konstitučním lékem, což nás přívádí k hledání dalšího vhodného homeopatického léku.

Vždy je nutno hledat indivuduální přístup ke každému klientovi. Není důležité, jak pojmenujeme předepsání zda klasické, konstituční, centrální či esenciální, ale jak v dané situaci, když jsme požádáni, nejlépe pomůžeme vyřešit daný zdravotní problém vhodnou homeoterapií.

 HOMEOTERAPIE

Význam - nemoc a zdraví
Význam a homeopatie
Strach a my
(Další položky...)
 
 

 Odkazy

  Homeopatie.cz Praha - seznam homeopatů
  Slovenská akadémia klasickéj homeopatie
  Homeopatická stránka Vilcakul - zaměřeno pro homeopaty
  Homeopatické stránky Vilcakuc - Klasická homeopatie, odkazy
  Stránky Lucie Mutinské konstituční homeopatie, poradna, zajímavosti
  Klasická homeopatie a Bachovy esence, poradna Modrý had, Praha, Brno
  Stránky Mgr Jany Hoňkové - pro očekávající maminky
  Moderní astrologie - astrologická škola se speciálním zaměřením na pedagogiku a zdravotnictví.