Přejít k hlavnímu obsahu

Homeopatie - Eliška Grazová

Hledat
Domovská stránka
  
Homeopatie - Eliška Grazová > HOMEOTERAPIE > Význam - nemoc a zdraví  

VÝZNAM - NEMOC a ZDRAVÍ

VÝZNAM myšlenek, emocí, pocitů aj.  má vliv na lidské zdraví. Význam je prožíván v mysli. Bez mysli nemůže být významu a význam samotný je neoddělitelný od myšlenek, pocitů a emocí.

VÝZNAM A NEMOC, význam může způsobit nemoc i dokonce smrt. Pokud dlouhodobě děláme něco co nechceme, tělo jakoby samo přivodí,  abychom to dělat nemuseli. Onemocníme. Pokud z naší strany nedojde ke změně našeho jednání, fyzické tělo dál strádá a může dojít až k infarktu. Příčina pak už ani není zvýšený tlak, zvýšený cholesterol, ale odpor k tomu co děláme.Obrazy nemoci se postupně formulují a čekají na homeoterapeuta, aby je pozoroval a pochopil jejich význam.

VÝZNAM A ZDRAVÍ, prvním krokem k léčivému procesu je pochopení, jak přispěla mysl k tělesným nemocem. Ukazuje klientovi, jak musí přispět k tomu, aby byl v míru sám se sebou samotným. Ve vztahu mezi terapeutem a klientem mění terapeut význam nemoci pro klienta. Jedná se o získání znalostí o nevědomí druhého člověka, vědomou zkušeností.

V okamžiku, kdy si  klient uvědomuje, jak je rozpolcen, je již začátek, kdy se začíná znovu zcelovat. Léčivý proces se odehrává ve vnímání a myšlenkách.