Přejít k hlavnímu obsahu

Homeopatie - Eliška Grazová

Hledat
Domovská stránka
  
Homeopatie - Eliška Grazová > HOMEOTERAPIE > Strach a my  

STRACH 

Svůj první strach vnímáme již v lůně matky na úrovni nevědomí, když ona  prožívá velký strach a  my jsme součástí jejího Já.

Velký  a dramatický strach - můžeme zažít při zrození, kdy jsme na úrovni života a smrti. Zejména v případě dlouhotrvajícího a komplikovaného porodu. Často zde chyběla jen souhra matky a plodu. (Je dokázáno, že lze s plodem komunikovat v průběhu těhotenství a zvláště při porodu.) Pocit zmatku, strachu z nezvládnutí dané situace, se přesouvá do úrovně nevědomí. Může zde přetrvávat v podobě strachu ze tmy, z tunelů, z vody, z výšky, z osamění, z opuštění, ze ztráty, odpor k slizkému atd.

Při velké stresové zátěži, se nám v průběhu života můžou objevit strachy, které si neumíme běžně vysvětlit ale máme je hluboko uloženy a jako by zapomenuty.

Při odstraňování strachu nám může pomoci více metod. Jednou z nejšetrnějších je homeopatie. Hledá podobnost strachu s látkou, která jej může vyvolat  ve své hrubé a přírodní podobě. Po homeopatickém zpracování této látky, naopak může tento strach léčit a to na základě similia similibus curantur,  tedy ,, podobné se léčí podobným".