Přejít k hlavnímu obsahu

Homeopatie - Eliška Grazová

Hledat
Domovská stránka
  
Homeopatie - Eliška Grazová > HOMEOTERAPIE > Po podání homeopatického léku  

PO PODÁNÍ HOMEOPATICKÉHO LÉKU

Při léčbě klasickou homeopatií  - hometerapií se při každém podání předepisuje pouze jeden lék, v jednom čase. Známé výrazy jako ,,obranný mechanismus,, a ,, imunitní systém,, jsou v homeopatii označovány  vitální silou. Homeopaté jsou toho názoru, že nemoc ,,zaútočí,, pouze pokud je tato vitální síla oslabená. Homeopatické léky působí jako katalyzátor, energie léku stimuluje vitální sílu tak, aby se organismus uzdravil sám. Správná homeopatická léčba nejen zmírní symptomy, ale také uvede pacienta do celkově harmonického stavu.

V průběhu léčby  se mohou také vracet symptomy staré nemoci,  nebo-li reverzní symptomy, které byly někdy v minulosti potlačeny. Např.  emoční zranění, smutek, vztek, sebelítost, podráždění, na fyzické úrovni např. angína, bolest hlavy, teplota ap. Obvykle přicházejí v opačném pořadí, než se objevily, příznaky jdou zevnitř ven a odcházení ze zhora dolů (podle Heringova zákonu). Homeopatické zhoršení na počátku léčby, je vždy považováno za ozdravný proces. Jedná o individuální záležitost podle toho,  čím klient v minulosti prošel.  Tato reakce je vždy slabší , než byla původní a jedná se  většinou o krátkodobou záležitost. Toto pravidlo platí zejména při léčbě chronických potíží. Je důležité vyčkat a nechat  tyto reakce odeznít bez potlačení.(Umět si je znovu prožít a nechat odejít).

Léčivé reakce homeopatické léčby: Ztráta slabosti, pokud byla. Větší výdrž, větší energie.  Chuť pracovat, obnova tužeb - cestování, studium. Normalizace spánku. Obnova chuti k jídli a normalizace stolice. Zklidnění na emocionální úrovni, zlepšení nálady. Snížení pocitu strachu, úzkosti. Zlepšení reakce na stresy. Odolnější vůči zhoršujícím faktorům jako je teplo, slunce, chlad atd.

P o s t u p n ě   se  uzdravuje vaše tělo i duše. Mění se vaše myšlení, chování, postoj k okolnímu světu, chápání,  vnímání a zvýší se vaše sebedůvěra ve své JÁ. Tak jak se měníte vy, tak se mění i okolní svět  směrem k vám. Homeopatie je cesta, na kterou se musí vydat každý sám, svobodně a  dobrovolně. Né vždy se jedná o cestu přímočarou.    

Homeopatické zhoršení je vhodné konzultovat se svým homeopatem.

Při homeoterapii - homeopatické léčbě homeopatem nelékařem, je vhodné být pod kontrolou svého ošetřujícího lékaře, pro stanovení diagnózy a zhodnocení zdravotního stavu.