KONZULTACE PO PODÁNÍ HOMEOPATICKÉHO LÉKU
je vždy individuální. Ne však tak častá, jako u klasické medicíny. U akutního stavu po podání homeopatického léku je nutné aspoň telefonické ověření, zda léčba probíhá správným směrem.
Po podání konstitučního léku v klasické homeopatii podle totality symptomů, kdy je homeopatický lék vybrán na ,,celého člověka" dochází k postupnému ozdravnému procesu. Tento proces je individuální, záleží na stavu pacienta, jeho věku i na podaném homeopatickém léku. Klient je často překvapen, že má na další konzultaci přijít až za dva měsíce. Homeoterapie je jemná, pomalu probíhající léčba a je nutno lék nechat působit. Ne vždy je třeba při další konzultaci podat homeopatikum. Pokud homeoterapeut pozná, že lék stále ještě působí, je vhodné jej nechat dál působit a nezasahovat. Další dávka se podává, kdy je prokazatelné, že lék přestal působit. Zda lék nadále působí či nepůsobí, zhodnotí homeoterapeut - jeho objektivnost je větší než u samotného klienta.
Homeoterapeut doporučuje svým klientům pečlivé záznamy o probíhající léčbě. Zaznamenávají se zde jednotlivá podání a všechny reakce. Patří sem např. podrážděnost, lítost, vztek, plačtivost - na mentální úrovni, bolesti hlavy, kloubů, krku, můžou se objevit i různé vyrážky, teplota aj. - na fyzické úrovni. Je důležitá i délka trvání těchto návratných symptomů. Všechny tyto záznamy poslouží právě při následné konzultaci o dalším postupu léčby. |
|