Přejít k hlavnímu obsahu

Homeopatie - Eliška Grazová

Hledat
Domovská stránka
  
Homeopatie - Eliška Grazová > HOMEOTERAPIE > Konstituční lék  

 
 
 
 
 
Konstituční lék
 
 
Lidé mají různé představy o homeopatii. Často, že to je něco, jako astrologie nebo tak. Že probereme celý případ, najdeme jeho lék (konstituční) a tento lék dá do pořádku vše, co se kdy stalo v jeho životě. To je ale malé procento případů (kolem 5 %). Když se takové případy přednášejí na konferencích, uvnitř trochu trnu, protože všichni máme sklony k perfekcionismu a vztahovačnosti, všichni chceme najít jediný lék, který opraví vše v našem životě. To není realistické.
 
Prezentace případu nemá za účel sledovat, kdo najde lék, ale má všem ukázat, že homeopatická léčba je proces, není to léčba jedné trefy. Je to evoluce, kdy se snažíme posunout pacienta z bodu C do bodu B a z bodu B do bodu A. Snažíme se jej vrátit na vyšší stupeň zdraví.
Homeopatická Materie medica Robin Murphy
 
 
Homeopatická léčba je cesta z nemoci za zdravím. Je  však dobře vědět, čím můžeme projít, a že se nemusí vždy jednat k krátkodobou záležitost,  zvláště u chronických dlouhodobých potíží. Přesto homeopatie umí navrátit zdraví právě tam, kde klasická medicíná selhává.
 
Obrázek