Přejít k hlavnímu obsahu

Homeopatie - Eliška Grazová

Hledat
Domovská stránka
  
Homeopatie - Eliška Grazová > HOMEOTERAPIE > Jak pomáhá homeopatický lék  

 
JAK POMÁHÁ HOMEOPATICKÝ LÉK
Homeopatický lék předává organismu sdělení, jakýsi duchovní impuls, jak by mohl nastolit lepší rovnováhu v narušeném těle, (může to být obrazné rčení, jiné se zatím nenašlo). Homeopatický lék zejména konstituční se vybírá hlavně na základě psychických symptomů. Tyto symptomy nás svazují a postupně dochází k narušení fyzického těla.
 
Kdysi jsem popsala  případ Staphysarie, na němž lze velmi dobře ukázat nejen uzdravení fyzické ale i duševní.
Žena 50 letá trpěla na silné migrény, brala několik let antidepresiva. Po podání homeopatického léku Staphysagrie jí zmizely bolestivé stavy migrény, postupně vyřadila léky užívající na depresi.  Našla v sobě sílu, aby si vyřešila 41 let starou záležitost, kdy jí zneužíval její bratr, proti kterému se nemohla vzepřít  jako dítě a velmi trpěla. Časem se z tohoto traumatu dostala a zcela na něj zapoměla. Problém však zůstal dále uložen na nevědomé úrovni. Po podání homeopatického léku našla v sobě sílu o tom všem promluvit. Vše řekla své rodině, navštívila bratra a poprvé před ním promluvila o svém, tenkrát velmi bolavém traumatu. Vyřešila  časem ještě další záležitosti, na které by nikdy neměla odvahu.
 
Staphyságria jí pomohla v duševním růstu, znovu našla své JA. Tento lék je znám pro stavy ponížení, neprojevené zlosti obrácené proti sobě. Velmi významným homeopatickým lékem je také např.  Aurum, který dovede vrátit člověka zpět do života z depresivních, sebevražedných sklonů.  Dotyčný zcela sám vyhodnotí svůj stav a uvědomí si priority tohoto světa. Aurum léčí také srdeční potíže, úzkost, chronický únavový syndrom, maniodepresi, hypertenzi, malignity a jiné. Nikdy se ale dané léky nedávají na uvedené fyzické potíže ale hlavně na základě mentálních symptomů, které  pak pomáhají danému jedinci řešit nejen uroveň duševní ale pomáhá i na úrovni fyzické.
Nemoc je často přirovnána k cestě, kdy si uvědomujeme souvislosti v našem životě. Často bývá také naším zrcadlem, co nám chybí. Pro hlubší pochopení našeho života je rozhodující pochopení všech souvislostí. Homeopatie je jedna z terapii, která nám to umožňuje a posouvá  nás dále na všech úrovních.