Přejít k hlavnímu obsahu

Homeopatie - Eliška Grazová

Hledat
Domovská stránka
  
Homeopatie - Eliška Grazová > HOMEOTERAPIE > Homeoterapie  

HOMEOTERAPIE - léčba homeopatii

Homeoterapie patří k nejšetrnějším, nejjemnějším a nejhlubším terapeutickým formám léčby, proto je velmi doporučenou metodou léčby pro děti, dospělé i starší osoby, bez vedlejších účinků. Jedná se o holistickou léčbu, kdy správným homeopatickým lékem dochází k ozdravnému procesu, který je řízený zákonem přírody. Homeopatický lék léčí duši i tělo.

První pomoc při akutním stavu nemoci jako jsou úrazy, poúrazový šok, běžné chřipky, krvácení, koliky, bol. hlavy, popáleniny aj.. I v případě léčby akutního stavu, vždy platí základní princip homeopatie tj. léčit člověka v nemoci a nikoliv nemoc v člověku.

Léčba  duševního zranění, traumata, deprese, smutek - ztráta blízké osoby, nízké sebevědomí, tréma, nerozhodnost, strach - všeobecně pocit viny, bezmocnosti, odstranění dědičného zatížení. Školní problémy dětí -  hyperaktivita, nepozornost, nesoustředěnost, žárlivost na sourozence. Právě tyto emoční stavy  se později  mohou objevit na  fyzické úrovni. Často léčí zastaralou patologii, která je alopatickou léčbou neřešitelná a stává se chronickou.

Léčba všech chronických druhů nemocí, které odolávají alopatické léčbě např.: abces, akné, alergie, astma,  angíny, atopický ekzém, artritida, artróza, anorexie, bulimie, bronchitida, bolesti hlavy a migrény, bolesti páteře, bolestivá menstuace, deprese, dna, fobie, chronický únavový syndrom, cholescystitida, hemeroidy, herpes, hypertenze, hyperaktivita, inkontinence moči, ischias , poruchy menstruačního cyklu, lupy, potíže v období přechodu, prostata, psoriáza, průjem, koliky - ledvinové, žlučníkové, záněty urogenitální, veškeré záněty., závrať ...atd

Homeopat v klasické homeopatii nepodává homeopatický lék podle patologie, ale velký význam mají symptomy mysli a fyzické symptomy jsou až druhotné.  

Né vždy je léčba přímočarou záležitostí a záleží na zkušenosti homeopata, jak k případu přístoupí, zda zvolí konstituční léčbu, léčbu podle etiologie, esence, vrstev  nebo musí napřed použít orgánový lék.  Určení homeopatického léku na základě totality symptomů je pouze jednou s cest. Vždy se jedná o individuální záležitost.