Přejít k hlavnímu obsahu

Homeopatie - Eliška Grazová

Hledat
Domovská stránka
  
Homeopatie - Eliška Grazová > HOMEOTERAPIE > Homeopatická prevence nemocí  

 
 
HOMEOPATICKÁ PREVENCE NEMOCÍ  -  HP

První doložené použití konkrétních homeopatických léků k prevenci proti určitým chorobám, metoda známá jako Homeoprofylaxe  (HP), je doloženo v roce 1801. V tomto roce napsal Hahnemann, zakladatel homeopatie, článek nazvaný Léčba a prevence spály, ve které, popsal své úspěchy při léčbě pacientů se spálou dosažené použitím léku Belladonna 3O. Lék vybral na základě podobnosti mezi symptomy, o kterých věděl, že Belladonna vyvolává při podání zdravým lidem a obvyklými symptomy spály.

Touto metodou se zabývalo  a používalo v pozdější době více homeopatů i když někteří s ní nesouhlasili.  Proving je v podstatě také HP  a správně provedený, nemůže ublížit a naopak pomůže v upevnění zdraví.

V případě konstituční léčby není nutné použití HP, neboť zvýší odolnost proti všem nemocem a zmírní intenzitu symptomů, pokud dojde k nakažlivé nemoci.

Homeopatie je účinnou a bezpečnou metodou léčení již přes 200 let. Je účinná při léčbě. Je účinná při prevenci. Tento prostý důvod je založen na přírodním zákonu. Platnost Zákona podobnosti je neměnná.

Isaac Golden PhD (MA), D.Hom.,B.E.(hom)