Přejít k hlavnímu obsahu

Homeopatie - Eliška Grazová

Hledat
Domovská stránka
  
Homeopatie - Eliška Grazová > HOMEOTERAPIE > Homeopatická poradna  

 PORADNA na webu  v Abecedě zdraví a její dotaz: z 21. 2. 2007

Homeopatická poradna

Jak jste se dostala do poradny homeopatie, jako nelékař? Milada

Vážená Milado,

jste na na webu Abeceda zdraví - koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda. Tento web je mimo jiné, zaměřený i na alternativní způsob léčby. Byla jsem oslovená, zda bych mohla odpovídat na dotazy v Poradně týkající se homeopatie. Jedná se zde o neplacenou službu ve prospěch alternativí léčby.

Nikdo nevyhledává léčitele, kineziologa, homeopata, či bylinkáře, když mu klasická medicína pomáhá a je spokojený s její léčbou. Když vyhledáte jinou léčbu, vždy je to jen naše svobodná volba. Neobracíme se někoho, koho neznáme ale spíše na někoho, kdo je nám doporučen na základě dobré zkušenosti z léčby.

Každý má možnost se léčit sám, když se o danou metodu začne zajímat a pak následně zjistí, že mu vyhovuje. Vychází u nás dost odborné literatury, která nám může pomoci při samoléčbě a následně se v daném oboru vzdělávat.

Homeopatie se u nás přednáší na Homeopatické akademii v Praze a na Homeopatiké fakultě v Brně (Jsou i další soukromé menší školy homeopatie) Absolventi nejsou vždy jen lékaři. Přednáší na nich naši přední i zahraniční homeopaté - lékaři i nelékaři, kde můžete získat nejucelenější znalosti o klasické homeopatii. Naši i světově uznávaní homeopaté nejsou vždy lékaři.

V alternativní léčbě, se Vám jen může doporučit způsob léčby a je jen na Vás, jak vy se chcete léčit.

Homeopatické léky jsou volně k dostání a při velkém zájmu o tuto léčbu si sama můžete koupit vhodný homeopatický lék a léčit se. V počátku je vždy dobré se poradit s někým zkušenějším. Tak je to i s léčbou ve fytoterapii a dalšími způsoby alternativní léčby. Homeopatie je věda a ne každý jí může používat a léčit se pomocí homeopatie. Při neznalosti základů homeopatie není zaručeno, že lék bude působit správně a bude Vás léčit.

Homeopatie je přírodní metoda léčby, která nezatěžuje organismus a je bez chemické zátěže. Řídí se Heringovými zákony. Vždy se doporučuje být pod dohledem svého ošetřujícího lékaře v případě, když se začnete léčit jakoukoliv alternativní léčbou. V klasické homeopatii se jedná o zcela odlišný přístup k léčbě, zde se hledá příčina naší disharmonie a následné zdravotní potíže. Zde se léčí především člověk v nemoci ne nemoc v člověku.

Účelem této poradny je ukázat i na jiný způsob léčby a podpořit zájem o homeopatii.

V případě dalších dotazu na toto téma, zanechte Vaší e-mailovou adresu, ráda Vám odpovím.

 S přáním krásného dne Eliška Grazová