Přejít k hlavnímu obsahu

Homeopatie - Eliška Grazová

Hledat
Domovská stránka
  
Homeopatie - Eliška Grazová > HOMEOTERAPIE > Fokusace  

 
FOKUSACE technika, která pomáhá dosáhnout kontakt pacienta  se svými vitálními pocity.  Jedná se o odlišnou techniku odebrání případu. Homeopat zde zkoumá pocity svých pacientů. Důležité je zde dosáhnout kontakt s  vitálními pocity. Tato technika  při homeopatickém vyšetření  jej přivede od pocitů vágních neurčitých, k pocitům přesným. Důležité je, aby pacient věnoval pozornost svému nitru a své niterné zkušenosti pociťoval na úrovni svém těle. Jedná se o schopnost niterního soustředění, pomocí kterého se pacient dostává za svou mysl a tělo, dokáže se soustředit na to, co přichází. Tuto techniku nazýváme, interní fokusace. Tato technika se vyhýbá logice a uvažování  ve snaze pochopit lidskou bytost. Zde je možno se vyhnout intenzivním emocím a citlivým pocitům, které někdy klient  nechce projevit.
 
Vycházíme z těchto předpokladů:
1. Soustředění se na problém, který jej nejvíce obtěžuje.
 
2. Vrátit se zpět k události, která jej hluboce zasáhla.
 
3. Navrácení se do situace, ve které zažil své nejhorší hrůzy a prožitky.
 
4. Uvedení problému, který jej v současnosti nejvíce trápí a zraňuje,  co považuje za nejtěžší, nejnesnadnější,  nejostřejší, a co považuje za své zlo.
 
5. Co vyvolává emoce, co považuje za střed emocí.....atd.
 
Důležité je, aby při výpovědi pacient neodpovídal slovy ale aby vnímal své pocity. Problém je nutno pociťovat.Pocit je holistický, nevědomým smyslem celé věci. Pocity se vážou k tělu. Jsme na našem vitálním cítění plně závislí. Když porozumíme  tělesnému cítění, více porozumíme i hlavním potížím jako je strach, úzkost, sny. Lze si pak lépe uvědomit bludy a iluze. Tuto metodu  začal používat   R. Sankaran.    Volně zpracováno  dle Linksu 1/2006 od Dr Diesh Chauhan, Indie