Přejít k hlavnímu obsahu

Homeopatie - Eliška Grazová

Hledat
Domovská stránka
  
Homeopatie - Eliška Grazová > HOMEOTERAPIE > Atopický ekzém  

Atopický ekzém - atopická dermatitida, (dále jen AE),
 
AE dobře reaguje na homeopatickou léčbu. Je zde však nutná zkušenost a znalost určitých homeopatických zákonů o průběhu léčby, takže se zde nedoporučuje samoléčba,  jak je to např. u akutní homeopatické pomoci.
 
AE se může objevit v každém věku. Vždy se jedná o vnitřní disharmonii v našem organismu, kdy naše tělo nereaguje tak, jak by mělo -  máme sníženou imunitu.
Ekzém - řecky ekzeo - což znamená, že něco vyvěrá na povrh. Jde o jakési čištění organismu, které se projevuje právě tímto způsobem. Atopos v řečtině znamená atopický - zvláštní, cizí neobvyklý, nepřirozený.
 
Homeopat klasické homeopatie se však nezabývá jen pokožkou daného jedince, ale celou jeho osobností a hledá vznik a příčinu AE. Většinou se jedná o určitý vzorec, který je nutno vyřešit. Ani v homeopatii se nemusí vždy jednat o krátkodobou  léčbu zvláště, kdy se jedná o letitou záležitost. U malých dětí se většinou doporučuje jeho konstituční lék. Léčba zde bývá snazší.
 
V případě zájmu o homeopatickou léčbu AE, je vhodné vyhledat homeopata v blízkosti Vašeho bydliště, nejlépe se zkušeností s jeho léčbou. Nelze se spolehnout na to, že se AE ztratí vždy na začátku  homeopatické léčby hned po prvním podání homeopatického léku, to často teprve ukáže směr léčby. Léčba může trvat od dvou měsíců, někdy i  rok. Nejdůležitější je najít příčinu. Trpělivost s léčbou je často nutná na obou stranách, jak ze strany postiženého, tak i homeopata..